WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH


          Międzykulturowy Dzień Twórczy 

      Z okazji Święta “Przyjaźni polsko – węgierskiej”, Stowarzyszenie Freeland pragnie  zaprosić grupę artystyczną ÓMI oraz Zespół Tańca Ludowego “Szabad Szombat” z ÓZD, zespół rockowy “LUZ BLUS” z Iserlohn oraz wokalistkę Nataliię Kazmircyk z Tarnopola do udziału w  Międzynarodowym Dniu Kultury Ludowej, który odbędzie się w formie uroczystej gali w której wezmą udział wymienieni artyści z trzech miast partnerskich miasta Chorzowa : z ÓZD, z Iserlohn oraz z Tarnopola. 

       Wydarzeniami towarzyszącymi będzie:

Konkurs Plastyczny skierowany do uczniów chorzowskich szkół oraz grup twórczych w placówkach kultury pt. “Kultura ludowa, w dzisiejszym świecie” ( jeśli będzie tak wola i chęć przyjaciół w ÓZD to z chęcią zaprezentujemy również prace, które wykona młodzież z ÓZD.) 

     Pragniemy również wraz z grupą z Węgier  przeprowadzić wspólne Warsztaty Taneczne , dedykowane  dla najmłodszych dzieci i młodzieży naszego miasta.   

      Wieczorem zaproszeni goście z okazji święta “Przyjaźni polsko – węgierskiej” czyli grupa wokalno teatralna  ÓMI oraz Zespół taneczny ” Szabad Szombat” kultywujący regionalny taniec ludowy, zaprezentuje się w ciekawym zestawieniu z tańcem nowoczesnym jaki uprawia Stowarzyszenie Freeland. Wydarzenie uświetni koncertem zespół muzyczny “Luz Blus”  z Niemiec , który czerpie inspirację z polskiej twórczości muzycznej lat 80 tych, do której włączą się wokalnie artyści z Węgier oraz z Freeland, natomiast wokalistka z Tarnopola zaprezentuje pięknie brzmiące ludowe utwory z Ukrainy .

      Wydarzenie będzie  charytatywne , na rzecz niepełnosprawnego, aktywnego , młodego sportowca z Chorzowa. 

      Tematem wiodącym tego wieczoru będzie wołanie o pomoc dla ginącej naszej planety  “Fight for Earth” 

                                            Zarząd Freeland