PayPal przekaż darowiznę.


Stowarzyszenie muzyczno-teatralne „FREELAND”

Ul.Powstanców 70/3 41-500 Chorzów

NIP 6272747236                                                                                                      

   Stowarzyszenie muzyczno-teatralne „Freeland” skupia wokół siebie ludzi, których wspólną pasją jest muzyka, teatr oraz chęć rozwijania swoich zainteresowań związanych ze sceną artystyczną. Stowarzyszenie opiera swoją działalność przede wszystkim na aktywizacji dzieci i młodzieży, często z wykluczonych społecznie niemajętnych rodzin. Niewątpliwym atutem naszej organizacji jest jej międzynarodowy charakter, który tworzą osoby, na co dzień mieszkające m. in. w Niemczech (Iserlohn) oraz USA (Big Stone Gap, Virginia). To Przyjaciele wspierający nas swoimi umiejętnościami twórczym, między innymi pomysły i wydarzenia jakie proponujemy w przestrzeni kultury miasta Chorzowa budzą  uznanie. Działalność twórczą, aktywizującą dzieci i młodzież naszego miasta prowadzimy non profit i jesteśmy Stowarzyszeniem Zwykłym nie prowadzącym działalności gospodarczej. Działamy w trzech sekcjach :Teatralnej, Wokalnej i Tanecznej. Młodzież i dzieci uczestniczące w zajęciach nie płacą za warsztaty. Staramy się pozyskiwać środki z Urzędu Miasta biorąc udział w konkursach ogłaszanych w Wydziale Kultury, na różne wydarzenia kulturalne np. Koncert Charytatywny na rzecz bezdomnych w Chorzowie, wyjazd twórczy do partnerskiego miasta Iserlohn w Niemczech lub ÓZD na Węgrzech gdzie bierzemy udział w Festiwalu Kultury Węgierskiej, konkurs plastyczny “Przyjaźń Polsko-Węgierska”. Staramy się kreować przestrzeń kultury naszego miasta, amatorską twórczością, pełną dynamiki i pozytywnej energii. Spotykamy się w każdy wtorek w Starochorzowskim Domu Kultury i czekamy od godz.16 30 do 19 00 w małej sali teatralnej, na wszystkie chętne młode osoby gotowe realizować z nami swoje marzenia.

        W dzisiejszej dobie materializmu i wyrachowania oraz patrzenia przede wszystkim na swoje dobro, pragniemy uczulać naszą młodzież i dzieci na krzywdy drugiego człowieka. Freelandersi to społeczność bardzo bogata osobowo, chcemy oddziaływać na ich rozumienie rzeczywistości, aby sami doszli do wniosku, że mogą zostać tym kim chcą w życiu, że każdy ma coś w sobie niezwykłego tylko trzeba czasu aby to odkryć.   Efekty naszej trzyletniej działalności w rewitalizowanej rzeczywistości miasta Chorzowa już widać. Wybory naszych podopiecznych młodych przyjaciół, są dokonywane na bazie analizy “co chcę w życiu robić “a nie “pójdę na łatwiznę i będzie spokój… ”. Dlatego wybierają dobre licea, klasy dziennikarskie, teatralno-reżyserskie lub medialne. Te wybory z pewnością są również spowodowane, że uwierzyli nam czyli małżeństwu, które pracuje zawodowo w innych sektorach gospodarczych, a prowadzenie Stowarzyszenia jest naszą pasją i ogromną satysfakcją, że młodzi ludzie chcą  i potrafią dążyć do celu a my to im umożliwiamy.

       Zwracamy się do Was Państwo, o wsparcie instruktorów,  warsztatów wokalnych oraz warsztatów tanecznych. Prowadzą je dwie młode osoby absolwentka Akademii Muzycznej oraz studentka Akademii Wychowania Fizycznego  w Katowicach, zajmują się tym non-profit, młodzież ma możliwość uczestniczenia w nich gratis. Instruktorom chcielibyśmy wynagrodzić trud, wysiłek oraz dojazd na spotkania w Domu Kultury, ale nie pobieramy żadnych opłat za uczestnictwo we Freeland.

Środki finansowe z konkursów Urzędu Miasta  są przydzielane bezpośrednio pod wykonanie zadania, a nie, nawet niewielkiego wynagrodzenia dla naszych dwóch instruktorów warsztatów artystycznych.

 Sami przeznaczamy prywatne środki, jeśli są konieczne sprawy, związane z  funkcjonowaniem Stowarzyszenia. Zwracamy się z prośbą o objęcie sponsoringiem lub darowizną, tych dwóch instruktorek, aby móc przekazać każdej miesięcznie  kwotę około 200 zł. Taka forma pomocy umożliwi nam wynagrodzenie trzyletniej  bezinteresownej pracy  trenerów, a co najważniejsze  pozwoli nam na dalszy rozwój  młodzieży Freeland. My że swej strony deklarujemy  pełną transparentność w rozliczeniach oraz cykliczne przekazywanie informacji o wydarzeniach kultury  z udziałem Freeland. Działanie to pomoże Państwu ocenić, że te środki są skutecznie zainwestowane w rozwój młodych często ubogich, ale niezwykłych ludzi. Ponad to wasze logo będzie zawsze podczas publicznych występów w Polsce i za granicą, na oficjalnej stronie www.chfl.pl – do lektury, której serdecznie zapraszamy  (wszystkie informacje medialne w prasie są w folderze „O NAS“, zaś na bieżąco jest aktualizowana historia wydarzeń Freeland, poparta zdjęciami i filmami z wydarzeń kulturalnych). Będziemy również zamieszczać państwa materiały, promując was w lokalnych mediach Chorzowskich np. Tuba Chorzowa

Kilka informacji o nauczyciele wokalu w Stowarzyszeniu Freeland – Magdzie Sławickiej

    Zajmuję się jeździectwem od szóstego roku życia. Swoje pierwsze sukcesy w dziedzinie skoków przez przeszkody odnosiłam w wieku dwunastu lat. Od dwóch lat posiadam własnego konia, który przejawia duże predyspozycje zarówno w ujeżdżeniu, jak i skokach przez przeszkody oraz WKKW. Jako zawodnik w ostatnim roku brałam udział między innymi w Mistrzostwach Polski Południowej w skokach przez przeszkody, gdzie uzyskałam 3 miejsce, zawodach z serii Grand Tour w Stajni Pasat Wielki-Bór – 5 miejsce w konkurencji crossowej, oraz Halowym Pucharze Opolszczyzny w Zakrzowie – 1 miejsce exqo. Jestem osobą zmobilizowaną do treningów i samodoskonalenia się. Należę również do klubu sportowego Equi Verso Jastrzębie Zdrój, dzięki czemu mam możliwość współpracować z wieloma znakomitymi zawodnikami i trenerami, jak Piotr Morsztyn (zwycięska Pucharu Narodów w Moskwie, dwukrotny Mistrz Polski, reprezentant kadry narodowej), co pozwala doskonalić umiejętności swoje i konia.

Dofinansowanie mojej działalności sportowej umożliwi szybszy rozwój we wszystkich obszarach jazdy konnej, a w szczególności skokach przez przeszkody. Ponadto częstsze wyjazdy na szkolenia i zawody pozwolą mi startować na coraz wyższym poziomie.

Ze swojej strony oferuję promowanie Państwa firmy poprzez logo umieszczone na czapraku, w który koń będzie ubrany podczas startów i szkoleń. Dodatkowo każdorazowo wzmianka o treningu, czy wyjeździe będzie poprzedzona oznaczeniem i promowaniem firmy na portalach społecznościowych takich jak Facebook i instagram.

Stowarzyszenie Freeland będzie również informowało, o sukcesach naszej instruktorki Sekcji Wokalnej mgr. Magdaleny Sławickiej, a logo Państwa firmy będzie na, stałe wklejone w wizerunek Stowarzyszenia Freeland w każdym aspekcie jego działalności w Chorzowie lub poza jego granicami.

Za poświęconą chwilę uwagi, serdecznie dziękuję i bardzo liczę na zrozumienie naszej prośby.

                                                                                                               Grzegorz Nowak przedstawiciel

Stowarzyszenia Freeland

                                                                                                             Tel. 508830156

Wspólny projekt działań na rzecz Sportu i Kultury osadzony w lokalnym środowisku chorzowskiej młodzieży często z pogranicza, wykluczenia, społecznego.

Nasza oferta to wprowadzenie oficjalnego linku organizacji z logiem lub darczyńcy ns główną stronę Freeland – www.chfl.pl. Gwarancja dostępności do tych informacji środowisk twórczych, które czytają nasze portale i informacje. Gwarancja reklam oraz loga na plakatach  wraz z możliwością zapowiedzi ustalonych treści podczas występów w Chorzowie i po za jego granicami. Teksty na stronie przetłumaczone będą, jeśli jest taka wola sponsora na język niemiecki i angielski, w opcji węgierski. W tych językach poruszamy się w strefie kultury.

Każdy patronat honorowy prezydenta miasta dla wydarzeń Freeland będzie nagłaśniany w mediach Urzędowych Chorzowa  z jego strategicznym sponsorem  . Dla przykładu i potwierdzenia naszych deklaracji dołączamy plakat z międzynarodowego Konkursu Polsko –  Węgierskiego, nad którym Honorowy Patronat objął prezydent CHORZOWA oraz plakat z Międzynarodowego Koncertu Charytatywnego “W OCZEKIWANIU NA…” również z Jego patronatem.

Planujemy w marcu 2020 r. duże międzynarodowe wydarzenie kultury na rzecz Fundacji “GRAMY DO KOŃCA” tzn na rzecz niepełnosprawnych sportowców, jako charytatywna zbiórka funduszy na wymieniony cel.

 

Tak się wszystko zaczęło – tutaj

 

 

Stowarzyszenie Freeland powstało we wrześniu 2016 r. w Chorzowie i do tej pory skupia wokół siebie wielu wspaniałych ludzi, którzy swoim zaangażowaniem w tworzenie wspólnego dzieła pragną rozwijać swoje talenty i umiejętności.  Freeland planuje kolejne przedstawienia teatralno – muzyczne, jak również inne artystyczne przedsięwzięcia związane z życiem kulturalnym naszego miasta – Chorzowa.

To potwierdzenie naszej działalności w przestrzeni kultury naszego miasta i nie tylko…

 

 

AKTYWNOŚĆ FREELAND W PRZESTRZENI KULTURY MIASTA CHORZÓW 2017 r.

 • 01.2017-Międzykulturowy koncert kolęd i pastorałek w parafii św. Wawrzyńca,
 • 01.2017-Noworoczny koncert w parafii Św.Antoniego,
 • 02.2017-Spektakl “SKRZYPEK NA DACH(a)U w SDK.
 • 04.2017-Spektakl muzyczno-teatralny “BLOKOWISKO” w mdk Batory godz.10.00 i 18.00
 • 05.2017-Warsztaty integracyjne FREELAND , Ustroń, Brenna ,Szczyrk.
 • 05.2017-Noc muzeów “Chorzowscy Beatlesi”
 • 06.2017-“SamoVolka” ul.Jagielońska ,występ wokalny Freeland
 • 05.2017-Koncert Freelandowe Śpiewanie  Katowice Piotrowice
 • 07.2017-“KAUFLAND NA SPORTOWO” wydarzenie sportowe w ramach “THE WORLD GAMES WROCŁAW 2017”
 • 10.2017-“ŻYWA GALERIA” wydarzenie performatywne w Chck
 • 10.2017-CUMA  “ODMIENIAMY RYNEK” pod estakadą.
 • 15-18.12. 2017-CHORZÓW /ISERLOHN “WSPÓLNE BETLEJEM”, program świąteczno-noworoczny.
 • 12.2017- “Wiara i Tradycja”  program Bożonarodzeniowy , w Centrum Afirmacji Życia przy Hospicjum w Chorzowie Batorym.

DZIAŁALNOŚĆ TWÓRCZA FREELAND 2018r.

 • 01.2018-Parafia św. Wawrzyńca w Chorzowie “KONCERT ŚWIĄTECZNY”
 • 01.2018-Szkoła podstawowa nr. 21 CHARYTATYWNY KONCERT ŚWIĄTECZNY pt. “Spełniamy marzenia”.
 • 01.2018-Bytom Szombierki parafia Wniebowstąpienia Pańskiego INSCENIZACJA TEATRALNO-MUZYCZNA pt. “Wspólne Betlejem”.
 • 03.2018-Projekt miasta Chorzów i CUMA “Budzenie Redena”.
 • 06.2018-Turza koło Lublińca Organizacja “PLENEROWYCH WARSZTATÓW TWÓRCZYCH” dla młodych Chorzowian.
 • 06.2018-Chorzowskie Centrum Kultury Udział w koncercie E  pt. “Fantastyczne Śpiewanie” Witka Wolnego.
 • 06.2018-Udział w projekcie miasta Chorzów pt. “SAMOVOLKA” (występ teatralno – muzyczny i organizacja Strefy Sportu)
 • 06.2018- Parafia św. Antoniego w Chorzowie. Udział w “RODZINNYM FESTYNIE  U  ANTONIKA”.
 • 09.2018- Parafia św. Wawrzyńca w  Chorzowie. Występ i współorganizacja (strefa sportu i animacji) “FESTYNU U WAWRZYŃCA”.
 • 09.2018-Międzynarodowy Projekt Miast Partnerskich CHORZÓW i ÓZD. Chck i kino Grajfka. WYSTĘP MUZYCZNY ORAZ  INSCENIZACJA pt. “Sławik i Antall bohaterowie  trzech narodów”.
 • 12.2018-Starochorzowski Dom Kultury.Międzynarodowy Projekt Miast Partnerskich Chorzów i Iserlohn.KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ BEZDOMNYCH MIASTA CHORZÓW pt. “W oczekiwaniu na…”Goście : grupa wokalna “NA Szlaku”, zespół rockowy “LUZ BLUS” z Iserlohn.
 • 12.2018-Chorzów Batory, Hospicjum i Centrum Afirmacji Życia.ORGANIZACJA WARSZTATÓW TWÓRCZYCH DLA CHORZOWSKICH DZIECI.

 

 

Podsumowanie aktywnosci Freeland 2019 juz za rok.

.

 

Aby jednak Freeland, jako stowarzyszenie non-profit mógł się rozwijać i być chlubą dla naszego Miasta, potrzebne są środki finansowe, które pozwolą zrealizować marzenia młodych i zdolnych ludzi.

Prosimy, aby każdy kto może przekazać nawet najmniejszą kwotę na działalność Stowarzyszenia Freeland, skorzystał z poniższego przycisku, który przekieruje do formularza w Paypal:

Istnieje również możliwość wsparcia naszego stowarzyszenia poprzez zwykły przelew bankowy:

Konto bankowe:
BGŻ BNP Paribas S.A.
08 1600 1462 1833 3135 5000 0001

z dopiskiem „Darowizna”.

 

Za każdy gest wsparcia składamy ogromne podziękowanie.