Freelanderzy


Tak się wszystko zaczęło…WW zaraził nas muzyką i zamiłowaniem do bycia ” WOLNYM „…po

latach powstał FREELAND…

Freelanderzy to ludzie, którzy swoim zapałem i chęcią współtworzenia, poświęcają czas i wykorzystują swoje talenty do realizowania swoich marzeń.

Grzegorz Nowak

 

Karina Nowak
 
Hubert Buła

Cześć. Jestem studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Moją główna pasja jest sport, a dokładnie sporty sylwetkowe, ale właśnie dzięki freelandowi odkryłem tak naprawdę moją kolejną pasję jaką jest teatr, a przede wszystkim gra aktorska. Z Freelandem jestem związany od samego początku. Dzięki niemu poznałem wielu znakomitych ludzi, z którymi po dziś dzień jesteśmy przyjaciółmi, a także odwiedziłem wiele wspaniałych miejsc nie tylko w Polsce. Piona

Od 21.03.2019 w zarządzie Freeland

Karolina Sikorska

Trener tańca

Magdalena Sławicka

Trener wokalny

Aurelia Radecka

Pełna temperamentu, aktywna, wesoła, optymistka od urodzenia. Śpiewa zawsze i wszędzie (w tramwaju, autobusie), wszystko co wpadnie jej w ucho i do tego gaduła. Śpiew, występy na scenie to jej powołanie – jest do tego stworzona. Jest osóbką wrażliwą na krzywdę innych. Uwielbia rodzaje muzyki ciężkiego brzmienia. Ulubiony zespół to Neuoberschlesien. Made in FREELAND do października 2018.

Martyna Guzy

Made in FREELAND do marca 2017

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_20190324_213828.jpg

Patryk Radecki
Pasjonat internetu i gier komputerowych. Wrażliwy i sentymentalny, oddany temu co robi, dokładny. Ministrant w kościele NSPJ w Chorzowie .Made in FREELAND do września 2018

Marcin Olszewski
Made in Freeland do lutego 2018 r.
Natalia Niemczyk
 Made in Freeland do września 2018.
Mateusz i Julia Żądło

               

Made in Freeland do września 2018 r.

Marcin Borys

Made in Freeland do lutego 2017 r.

Wiktoria Wojciechowska

     

Made in Freeland do lutego 2018 r.

Bartosz Smoleń

       Reżyser , przyjaciel Stowarzyszenia Freeland

Szymon Prosyniak

Do Freeland trafiłem dzięki castingowi do projektu Róża. Przez te dwa lata, kiedy brałem udział w freelandowskich projektach wiele się nauczyłem i choć moje role nie są duże, to zawsze coś wnoszą i dają mi dużą satysfakcję. Czerpię z tego wiele radości i może w przyszłości wykorzystam zdobyte umiejętności na deskach teatru?Made in Freeland do września 2018.

Wiktoria Oblonk
Kocham taniec i śpiew. Freeland pozwolił mi odkryć w sobie pasje , które coraz bardziej dominują w moim życiu . Wiele występów, warsztatów i wydarzeń kultury, spowodowały, że wiem jak korzystać z moich możliwości pomijając tremę i zahamowania. Cieszę się, że jestem Freelanderką…Made in Freeland do września 2018 .

Wiktoria Piątkowska

Lubię tańczyć, śpiewać i uprawiać gimnastykę. Moim celem w życiu jest zwiedzenie jak największej liczby krajów. Największym marzeniem jest rozwijanie umiejętności i talentów

Witold Wolny
 

Zespół Luz Blus

Biografia zespolu LUZ BLUS

Zaczelo sie to wszysko od mojego malego marzenia zeby stworzyc zespol spiewajacy i grajacy polskie piosenki w niemczech a ze mlode rodzenstwo w wieku 9-13 przejawialo zdolnosci muzyczne i wspaniale mowili po polsku pomimo ze byli urodzeni w niemczech wziolem ich pod moje skrzydla w 2007 rok pozniej 2008 juz zagralismy pierwsze urodziny z takimi  przebojemi jak Jedna z Gwiazd i Przezyj to sam, Jak Aniola glos.Mlode pokolenie ma to do siebie ze chodzi swoimi drogami i tak w 2010 zmienil sie Perkusista w tej roli wystepil moj brat Krzysiek i doloczyl basista moj brat Damian i tak powstala nazwa zespolu LosGlatzos w skladzie Katrina Knopek-vocal Piano,Michael Knopek-E-Gitara,Krzysztof Fach-Perkusja,Damian Fach-Gitara Bassowa i moja skromna osoba Jerzy(Georg) Fach-Gitara Akustyczna. Pod koniec 2010 roku

po poszukiwaniu nowej nazwy padla propozycja od Katriny by przyjac nazwe SILVER BEAT a ze goscinnie wystepowal

u nas swietny gitarzysta i klawiszowiec Rafal Wilczek grajacy kiedys w polsce z zespolem Szlagiermaszyna i Kumpliki to ta nazwa od razu sie przyjela,i tak pogrywalismy do roku 2013 i dolaczyl nowy vokalista Tomek i klawiszowiec Robert Polniak wtedy zmienily sie warunki Prob bo od Roberta otrzymalismy piekne 100m pomieszczenie ktore  wlasnymi rekami zmienilismy we wspaniale studio muzyczne, jesienia dalismy Benefickonzert dla dzieci z domu dziecka w Swiebodzinie poczatkiem 2014 Tomek odszedl no i vokal przejolem ja a ze na stale przeszedl do nas Rafal Wilczek to tez zostal vocalista naszego zespolu i jeszcze do kompletu doszedl e-gitarzysta Jaroslaw Weiss i od tego czasu gramy w nie zmienionym skladzie. 2016 zmienila sie nazwa na LUZ BLUS w skladzie:

Gitarra Akustyczna,Vokal-                    Jerzy Fach (Chorzow Batory -Hemer)

Gitara Basowa-                                     Damian Fach (Chorzow Batory -Iserlohn)

Perkusja –                                               Krzysztof Fach   (Chorzow batory -Hemer)

Gitara Solowa ,Klawisz ,Vokal-            Rafal Wilczek(Opole -Iserlohn)

Klawisz           –                                      Robert Polniak (Szczecin -Menden)

Gitara El. –                                             Jaroslaw Weiss (Wroclaw -Werdol)

w roku 2017 spotkalo sie dwoch kolesi  Damian nasz Basista i Grzegorz Nowak (FREELAND)ktorzy sie znali jeszcze z lat bycia ministrantami i odrazu zaczela sie wspolpraca pomiedzy Stowarzyszeniem i naszym zespolem napisalismy i nagralispy pare utworow ktore sa wykorzystywane w przedstawieniach FREELAND a na zaproszenie miasta Iserlohn (partnerskie miasto Chorzowa) mielismy okazje goscic FREELAND na specjalnie zorganizowanym koncercie dla wszystkich

artystow ktorzy wystepowali w Iserlohn na wystepach swiatecznych Bozego Narodzenia i tak do dzisiaj utrzymuje sie wspolpraca pomiedzy LUZ BLUZ i FREELAND.

Zalozyciel Zespolu

Jerzy(Georg) Fach

 

Michał Ciołek
 
Daniel Hadamik
 Made in Freeland do czerwca 2018.
Julia Mazur

Moim największym zainteresowaniem jest teatr a z tym łączy się taniec i śpiew. A celem żeby coś osiągnąć w życiu żeby pomagać innym, którzy tego potrzebują. Jestem bardzo wesołą osobą ale nie lubię jak ktoś sprawia mi komplementy. Moim największym marzeniem jest mieć szczęśliwą rodzinę i żeby być szczęśliwą w swoim przyszłym zawodzie.

Grzegorz Woś
 
Martyna Muskała
 
Damian Zuber

Od dziecka pasjonowałem się bronią palną. Ale odkryłem jeszcze jedną fajną pasję jaką jest aktorstwo amatorskie. Mogę tam wyrzucić swoje emocje, mogę nauczyć się wielu nowych potrzebnych nawet do życia umiejętności. Moim celem w aktorstwie jest rozwinięcie się do bardzo dobrego poziomu i utrzymanie go. Człowiek uczy się całe życie i mam nadzieję, że dzięki temu co pokazuję na scenie, mogę chociaż trochę wpłynąć na widza, by mógł poczuć to co ja .

Michał Bawełek
Jestem z Freelandem od drugiej połowy 2017 roku. Obecnie kończę Gimnazjum nr 2 w Chorzowie. Odkąd pamiętam moją pasją były polityka, religioznawstwo i historia (zwłaszcza starożytna), ale dobrze czułem się także w tematach związanych z teatrem - w ten sposób właśnie trafiłem na Freeland, szukając sobie miejsca do rozwijania zdolności aktorskich. Dla mnie Freeland jest miejscem wytchnienia, dzięki niemu mogę oderwać się od tego co robię na co dzień - od nauki, od historii, od mojego środowiska i zaangażować się przy pracy nad czymś zupełnie nowym i rozwijającym mnie w inny sposób. Nie oznacza to, że traktuję moją pracę we Freelandzie mniej poważnie, w to, co robię, angażuję się albo na 100%, albo wcale, a chociaż jestem obecnie jedynym z najmłodszych stażem freelandersów, już teraz czuję, że Stowarzyszenie stało się jednym z moich miejsc na ziemi. I na pewno jeszcze wiele czasu z nim spędzę. Do zobaczenia na scenie!

Dawid Rurański
Dawid jest pogodnym, otwartym nastolatkiem, lubi sport w szczególności jazdę na rowerze, interesują go komputery, robotyka i fotografia. Wykazuje zdolności aktorskie. W wolnych chwilach chętnie majsterkuje, natomiast jego pasją od małego jest wojsko i militaria.

Emilia Szewczyk
Wulkan energii oraz pomysłów. Uwielbia śpiewać, rysować, recytowac, czytać i zwiedzać świat.

Magda Mattern
 Lubi sport a szczególnie pływanie. Lubi śpiewać i aktorstwo. Gra na pianinie, uczy się angielskiego. Lubi szyć i robić rękodzieła. Pisze wiersze. Lubi zajmować się młodszymi dziećmi. Ma duży i ognisty temperament.

Julia Waniek
Interesuję sie ogólnie muzyką, nienawidzę przedmiotów ścisłych. Gram na pianinie i lubię śpiewać, ale znajduję czas również na czytanie i tańczenie.

Justyna Nowakowska
 Made in Freeland do czerwca 2018.

Wojtek Zaręba
Gram na gitarze i konsoli. Dla mnie sport jest ok, lubię pływać. Dobrze się uczę. Mam super zwierzaki. Lubię zagraniczną muzykę oraz taniec nowoczesny.

Klaudia Pankowska
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie received_802756526766037-1200x900.jpeg
 
 
 
 
Nazywam się Klaudia. Interesuję się aktorstwem, tańcem, śpiewem, podróżowaniem, psychologią, kryminalistyką oraz wizażem. Jestem osobą bardzo towarzyską i odpowiedzialną. Zdecydowanie nie może mnie nigdzie zabraknąć.
Roksana Rak

Małgosia Faliszek

Judyta Rolak

Wojciech Majerczyk
  

Teatr ÓMI

“The ÓMI Music Theatre Company” rozpoczęła działalność w 2007 roku jako sekcja artystyczna Instytutu Edukacji Ózd “Reader”, prezentując wysokiej jakości przedstawienia teatralne w Ózd w innych miastach  regionu. Mają bogaty repertuar… muzyczne wieczory, narodowe , świąteczne oraz literackie występy .   Prezentują się w różnych wydarzeniach takich jak dni miejskie, lokalne dni administracyjne,  festiwale. “ÓMI Musical Theatre Company” odgrywają kluczową rolę w życiu kulturalnym Ózd.

Tomasz Waniek
      

Przyjaciel oraz wsparcie merytoryczne i techniczne Stowarzyszenia Freeland

Tuba Chorzowa

ks.Eugeniusz Błaszczyk

Ania Juszczak

Made in FREELAND od marca 2019

Nazywam się ANIA. Chodzę do Szkoły Podstawowej nr 24. Interesuję się śpiewem, tańcem i sportem. Bardzo kocham zwierzęta, choć niektórych się boję. Lubię słuchać muzyki i spotykać się z przyjaciółmi. Mam marzenie, żeby skoczyć ze spadochronu i na bungee.


Sandra Sopora

Made in FREELAND od marca 2019 do grudnia 2019 r,


Kasia Bąk

Made in FREELAND od marca 2019


Nikola Gorzawska

Made in FREELAND od marca 2019

[/su_spoiler]
Wojtek Grobosz

Made in FREELAND od marca 2019


Mateusz Matlachowski

Made in FREELAND od marca 2019


Andrzej Matlachowski

Made in FREELAND od marca 2019 do kwietnia 2019 r,

Marek RYBA RBA
Made in Freeland od grudnia 2019 r.

NATALIIA KAZMIRCYK
Made in Freeland od grudnia 2019 r.

OLIWKA CYL
Made in Freeland od grudnia 2019 r.