Artystyczne warsztaty twórcze w hospicjum.


Chorzów Batory – Centrum Afirmacji Życia, godz.11 00. Krzątające się animatorki ze Stowarzyszenia Freeland czekają na dzieci, którymi  opiekuje się Chorzowskie Hospicjum, po to by móc rozpocząć Twórcze Warsztaty Artystyczne.

Są….podopieczni. Podzieleni na grupy zaczynają wraz z animatorami pracować twórczo robiąc: nutowe choinki, świąteczne bransoletki, wyklejając bibułowe anioły, składając z koralików prasowanki, a wszystko to przy wspólnym  śpiewie kolęd i pastorałek w asyście naszej grupy muzycznej.

Czas tak szybko pędzi, że nim się obejrzeliśmy już wybiła 13 00, co oznaczało, że trzeba kończyć naszą warsztatową przygodę.

Postanowiliśmy tę wizytę w Hospicjum zakończyć wspólnym występem muzyczno – wokalnym trzech bożonarodzeniowych piosenek, do wysłuchania, których serdecznie zapraszamy w naszym materiale wideo.

 

Konkurs…

 

  1. Z jakiej kolędy zaczerpnęliśmy melodię do pastorałki pt. “ZOSTAŃ BOZIU MYM BRACISZKIEM, połączonej z utworem pt. ” CICHUTKO DOOKOŁA ” ?

 

  1. Czyją muzykę wykorzystaliśmy to autorskiego tekstu Freeland w utworze” W CICHĄ NOC” ?

 

  1. Z czyjego repertuaru muzycznego jest   świąteczna piosenka  “DLA NAS” ?

 

Podsumowując to wydarzenie pozwolę sobie zacytować pytanie naszych małych przyjaciół biorących udział w warsztatach…

“Kiedy znowu możemy być na takich zajęciach…” ?

Odpowiedziałem… pewnie za rok… (a… może wcześniej…)

Serdecznie pozdrawiamy naszych sympatyków z Centrum Afirmacji Życia, a szczególnie p. Elę, dzięki której  kolejny rok mogliśmy komuś podarować radość.

 

Grzegorz Nowak

Stowarzyszenie Freeland

 

TWÓRCZE WARSZTATY WOKALNE – tutaj