Pomagamy


FREELANDOWE ŚPIEWANIE

Zagrają dla Martin z Chorzowa

Robert Kindla, Banda Rabanda, Studio Wokalne Ósemka, Stowarzyszenie Freeland i Studio Piosenki “Kiepurki” zagrają już 8 grudnia w Chorzowie przy ulicy Pudlerskiej 22 podczas I Bożonarodzeniowego Koncertu Charytatywnego podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka dla Martina na zakup protez nóg. Wstęp w formie “cegiełki” – 5 zł.

Dwie chorzowskie fundacje – Ofiaruj Serce oraz Gramy do Końca w najbliższą niedzielę (08.12) organizuje I I Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny podczas którego kolędy i pastorałki zagrają dzieci ze Studia Piosenki “Kiepurki”, chorzowskie zespoły Banda Rabanda, Studio Wokalne Ósemka oraz Stowarzyszenie Freeland, a gwiazdką wieczoru będzie Robert Kindla, ambasador Fundacji Ofiaruj Serce.

Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Martina Buraka, chorzowianina, który W wieku 15 lat podjął najcięższą decyzję czyli amputacja nóg. -Wiedziałem, że tylko dzięki niej będę mógł zrobić krok do przodu mojej wymarzonej przyszłości. Decydując się na amputacje, nie byłem świadomy, że przed nią czeka mnie jeszcze jedna operacja – miałem zakładany implant w sercu. Po operacjach nadszedł czas na wielogodzinne rehabilitacje, to był ten moment kiedy znalazłem sobie moją ukochaną pasję, przez którą nie myślałem w jakiej sytuacji się znajduję – zacząłem pływać. Zapisałem się na naukę pływania dla osób niepełnosprawnych. Był to mój sposób na odreagowanie, miałem wtedy cel, do którego dążyłem. Wiedziałem, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych – bez nóg, z niepełnosprawną ręką opanowałem sztukę pływania – opowiada nam Martin Burak.

Teraz wraz z chorzowskimi fundacjami Ofiaruj Serce oraz Gramy do Końca zbiera pieniądze na zakup nowoczesnych protez, których koszt wynosi 240 000 zł. – Martina do naszej fundacji zgłosiła ambasadorka fundacji, a prywatnie kuzynka Martina – Monika Hojnisz-Staręga, chorzowianka utytułowana biathlonistka – mówi Bartłomiej Czaja, prezes Fundacji Gramy do Końca. – Kwota jest tak duża, że postanowiliśmy poprosić o pomoc zaprzyjaźnioną Fundację Ofiaruj Serce – dodaje.

Zbiórka trwa od kilku miesięcy szukając wsparcia wśród lokalnych przedsiębiorstw i nie tylko. Aktualnie trwa również zbiórka na portalu siepomaga.pl/martin-burak. – Podczas koncertu grupka wolontariuszy będzie stać z puszkami, będzie można również zakupić m.in stroiki świąteczne czy też przedmioty od chorzowskiego gryfnie. Liczymy, że zgromadzeni na sali wezmą czynny udział również w licytacjach m.in koszulek z autografami, piłek, oryginalnych plastronów Pucharu Świata – mówi Jolanta Czaja, prezes Fundacji Ofiaruj Serce.

Start koncertu o godzinie 16 w Chorzowie przy ulicy Pudlerskiej 22. Wstęp – bilet “cegiełka” 5 zł.

ZAŚPIEWAJMY KOLĘDĘ JEZUSOWI DZIŚ