“To czas pojednań, kolęda jak hymn”- Podsumowanie kolędowych występów Freeland


 

Święta, święta i po świętach…

Kolejny bożonarodzeniowy  czas przemknął tak szybko, że nawet nie zdążyliśmy się nim nacieszyć… ale dla Freeland ten czas był bardzo pracowity i efektywnie wykorzystany. Jak zawsze naszym priorytetem jest ”dawać siebie innym”… i tak było w tym razem.

 

 

 

Występy zaczęliśmy od charytatywnego koncertu “W oczekiwaniu na… “ dla bezdomnych mężczyzn z noclegowni, którą opiekuje się Stowarzyszenie Odnowa.  Niezwykłe, wydarzenie na miarę koncertu wielkiego formatu, przyjaciele z Iserlohn zespół LUZ BLUS zrobili swoje, zagrali kawał mocnej, międzypokoleniowej  rockowej, muzyki na scenie  Starochorzowskiego Domu Kultury. Świetny występ, cudowna publiczność, rewelacyjne recenzje. W wielkim skrócie – szacunek dla LUZ BLUS…zapraszamy znowu… ,nasz autorski spektakl “Bogu ś” również poruszył serca  widzów podczas tego wydarzenia.

 

 

 

Kolejnym świątecznym wydarzeniem były “Warsztaty Twórcze” w Centrum Afirmacji Życia , w hospicjum w Chorzowie Batorym. Freelandersi  przemówili do młodych Hajduczan   językiem muzyki, śpiewu, plastyki i twórczych warsztatów. Świetna zabawa, świetni trenerzy, cudowne dzieciaki i wspaniała atmosfera… to w wielkim skrócie o tym wydarzeniu.

 

           

             Korzystając z zaproszenia naszej nauczycielki śpiewu Magdaleny Sławickiej wzięliśmy udział w kolędowaniu w – “Hajduckim Betlejem” w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Wystąpiliśmy wraz z chórami “Seraf” oraz “Gwiazda” razem z Kubą Golysznym “Jakiem” oraz z samą twórczynią tego wydarzenia Magdalena Sławicką.

 

 

Przyszedł czas na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Freeland również zaangażował się w to szlachetne dzieło. Ubogacił występem w Teatrze Młodym w Katowicach, którego właścicielem jest nasz przyjaciel i współpracownik Bartosz Smoleń. Wspaniały występ we współpracy z naszą parafialną wspólnotą Dzieci Maryi został opisany na portalu WOŚP Katowice.

 

 

Nadszedł czas na naszą rodzinną parafię św. Wawrzyńca, gdzie zaprosiliśmy parafian do wspólnego kolędowania oraz do obejrzenia autorskiego debiutu naszych młodych aktorów w inscenizacji “A po co święta”. Piękne wspólne chwile spędzone z  zaprzyjaźnioną wspólnotą “Dzieci Maryi i Przyjaciele” przy betlejemskiej stajence w małym chorzowskim, drewnianym kościółku z 15 wieku.

 

 

Ostatnim naszym Freelandowym, świątecznym wydarzeniem było kolędowanie w parafii naszej wokalistki Julii w Bytomiu Szombierkach. Już drugi rok z rzędu zaprzyjaźniona rodzina (rodzice Julii – Aneta i Tomek) zapraszają nas na wokalne występy do swojej parafii. Tym razem również  było świetnie, bardzo dobra akustyka, nagłośnienie pełen kościół ludzi oraz doborowe towarzystwo grup wokalnych sprawiło, że to wydarzenie było prestiżowym występem Freelandowego  Śpiewania.

 

 

 

 

 

 

Czas bożonarodzeniowego kolędowania spędziliśmy na darowaniu radości tym, którzy jej potrzebowali. To wielka frajda robić coś co się kocha, a zarazem ubogacać tym innych i czerpać z tego satysfakcję.

 

“To czas pojednań, kolęda jak hymn…”