Od Redena do Wolności…


 

Tekst: Grzegorz Nowak

Jest wtorek, godzina 16:30, piękne ciepłe popołudnie, o tej porze Stowarzyszenie Freeland zwykle w SDK rozpoczyna swoje zajęcia twórcze.

Spotyka się na Warsztatach Tańca, na Sekcji Teatralnej, a potem na Sekcji Wokalnej w grupie “Freelandowe Śpiewanie”. Tym razem było inaczej, postanowiliśmy zorganizować happening – akcję promującą wydarzenie, którego jesteśmy współtwórcą, pod tytułem “Budzimy Redena”, które odbędzie się w nadchodzący piątek.

Naszą akcję potraktowaliśmy jako Uliczny Warsztat Aktorski i nazwaliśmy ją ” Od Redena do Wolności “, ponieważ rozpoczęliśmy podróż od pomnika hrabiego, przez ulicę Wolności a zakończyliśmy znów przy pomniku Redena.
Rozdawanie ulotek i cukierków, jazda na trzykołowym rowerze, uliczna gra w piłkę oraz reklama piątkowego wydarzenia w megafonie, to elementy naszego, niezwykle barwnego korowodu.
Praca wykonana podczas Ulicznych Warsztatów na pewno wzbogaciła umiejętności aktorskie Freeland, ale czy zachęciła Chorzowian do uczestnictwa w wydarzeniu “Budzimy Redena” – zobaczymy…

Więcej materiałów z przeprowadzonej akcji – tutaj