Jedziemy do ÓZD…


 Freeland wyjeżdża na Węgry

    Tak to prawda, wyjeżdżamy do ÓZD, miasta partnerskiego, zaproszeni przez władze miasta wieziemy ze sobą naszą twórczość czyli teatr, muzykę, taniec i śpiew, wieziemy również prace plastyczne na międzynarodową wystawę. Konkurs zorganizowaliśmy we wszystkich chorzowskich szkołach i Placówkach Kultury naszego miasta. Była to odpowiedź na propozycję wiceprezydenta Węgierskiego miasta ÓZD Pana  Petera Barnabasa. Laureaci konkursu w nagrodę jadą z nami na Węgry na Festiwal Siedmiu Dolin –  Hétvölgy Fesztivál (Seven Valley Festival) , który odbędzie się 23-26 maja.

    Od sześciu miesięcy Stowarzyszenie Freeland, czyli

      Sekcja Wokalna pod kierownictwem pani Magdaleny Sławickiej przygotowuje aranżacje wokalne, przy ogromnym wsparciu muzycznym  naszych przyjaciół, a zarazem Członkach  Honorowych Freeland  tzn. zespołowi rockowemu  Luz Blus z Iserlohn, którego gościliśmy w grudniu na koncercie charytatywnym, na rzecz bezdomnych  oraz mentora  Freeland kompozytora, muzyka i autora  ponadczasowych tekstów pana  Witolda Wolnego mieszkającego w USA.  To Oni są autorami naszych  podkładów muzycznych.          

   Sekcja Taneczna pod kierownictwem pani  Karoliny Sikorskiej, autorki choreografii tańca.

   Sekcja Teatralna, która  przygotowuje niezwykły 30 minutowy spektakl w formie pantomimy w reżyserii Martyny Muskały według scenariusza przyjaciela Freeland dyrektora  i właściciela “Teatru Młodego” w Katowicach pana Bartosza Smolenia. Spektakl nosi nazwę “Antal i Sławik”, zagramy go   liceum w ÓZD.

Nasze bogactwo to również instruktor zumby pan Hubert Buła, który zaprosi młodzież liceum do spontanicznego tańca w stylu Zumba.

Po występie sceniczny,  prace plastyczne z obu miast, zostaną zaprezentowane na wystawie pod tytułem “Przyjaźń Polsko –  Węgierska”.

      Reprezentujemy miasto Chorzów, to  ogromnie motywuje i mobilizuje naszych Freelandersów, którzy przez wielomiesięczny  wysiłek oraz próby pragną się  zaprezentować   na najwyższym poziomie i z jak najlepszej strony.

     Zaproszenie do udziału w Festiwalu w ÓZD jest wynikiem długotrwałej  współpracy między Stowarzyszeniem Freeland, a Teatrem ÓMI z ÓZD. Współpraca , zaczęła się, od wspólnego występu artystycznego w Chorzowskim Centrum Kultury. Wspólne odwiedziny i projekty obu grup ubogacają  przestrzeń kultury obu miast partnerskich. Niezwykle przyjazna atmosfera władz obu miast partnerskich dopinguje te działania motywując  artystów  obu grup  twórczych – FREELAND & ÓMI.

Przedstawiciel Stowarzyszenia Freeland

Grzegorz Nowak.

TAM ZAWITA NASZ “SŁAWIK I ANTALL”

SEKCJA TEATRALNA