Freeland & CUMA


W dniach 27-28 marca w Chorzowie odbyła się konferencja – “Kierunek Młodzież – model rewitalizacji w Chorzowie”  podsumowująca Projekt “CUMA – Projekt Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży w Chorzowie wspierającego  ożywienie gospodarcze i społeczne zrewitalizowanego Rynku i jego otoczenia” współfinansowany  ze środków Unii Europejskiej w ramach POPT 2014 – 2020.

Tematem wiodącym była młodzież w rewitalizacji.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Pełnomocnik Dyrektora  Instytutu Rozwoju Miast i Regionów – dr Aleksandra Jadach – Sepioło, a także uczestnicy Modelowej Rewitalizacji Miast i miasta Metropolii.

Nasze szczególne podziękowania za działania na rzecz młodych mieszkańców Chorzowa zagrożonych wykluczeniem społeczno-zawodowym, należą się następującym osobom:

– Mieczysław Fido – Ośrodek Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom w Chorzowie,

– Bożena Antończyk – Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie,

– Anna Sierotnik – Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka “Wyspa” w Chorzowie,

– Grzegorz i Karina Nowak – Stowarzyszenie Freeland.

Dziękujemy, że jesteście!

Ponadto wszystkim uczestnikom konferencji dziękujemy za ciekawe prelekcje, które z pewnością okażą się inspiracją dla innych miast.

Pierwszego dnia odbyliśmy spacer studyjny po Parku Śląskim  – pierwszym przykładzie rewitalizacji na Śląsku, Szybie Prezydent oraz ulicy Wolności, gdzie uczestnicy mieli okazję odwiedzić naszą Kawiarenkę Obywatelską CUMA CAFE i spotkać się z młodzieżą i seniorami.

Drugi dzień upłynął nam m.in. na zwiedzaniu kopalni Guido w Zabrzu, jako przykładu rewitalizacji terenu poprzemysłowego.
Wspólne projekty CUMA & FREELAND…

PERFORMANCE RYNKU W CHORZOWIE


WIOSENNE BUDZENIE HRABIEGO

Wydarzenia najnowsze , witamy na pokładzie FREELAND – CUMOwiczów….


Zapraszamy na strone CUMA…

https://m.facebook.com/cuma.chorzow/?_rdr